Proszę wybrać swój kraj oraz język

 • Międzynarodowe
  • Angielski
  • Niemiecki
  • Francuski
  • Włoski
  • Hiszpański
 • Szwajcaria
  • Niemiecki
  • Francuski
  • Włoski
 • Niemcy
  • Niemiecki
 • Austria
  • Niemiecki
 • Francja
  • Francuski
 • Włochy
  • Włoski
 • Hiszpania
  • Hiszpański
 • Benelux
  • Francuski
  • Angielski
 • USA/Canada
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
 • Polska
  • Polski
Wróć do aktualności

Nowa siła w polskim triathlonie

29 kwietnia 2017 - Drużyna triathlonowa

Z początkiem roku 2017 działalność rozpoczął GVT BMC Triathlon Team, czyli nowy polski zespół zawodowy. Założycielem GVT BMC jest Zbigniew Gucwa, były kolarz profesjonalnego peletonu, a obecnie trener i manager. W tym zespole triathlonowym znaleźli się m.in. wielokrotni medaliści mistrzostw Polski. W kolarskiej części zawodów sportowcom pomagać będą m.in. nowe rowery aero BMC timemachine 01, stworzone z myślą o jeździe na czas oraz wyzwaniach triathlonowych. Cele GVT BMC Triathlon Team są ambitne i obejmują wiele prestiżowych startów nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Nowa siła w polskim triathlonie 01

Idea stojąca za powstaniem nowego zespołu triathlonowego zrodziła się w głowie Zbigniewa Gucwy, trenera personalnego, który przed czterema laty zakończył karierę zawodowego kolarza. Na początku powstała amatorska grupa GVT, do której jednak z czasem dołączać zaczęli również zawodnicy startujący w kategorii PRO. Jak wyjaśnia założyciel GVT BMC Triathlon Team, jego marzeniem było stworzenie zespołu, który miałby dostęp do najlepszego sprzętu – idealnym partnerem okazała się marka BMC, czyli oficjalny i tytularny partner technologiczny nowej drużyny.

Cele nowego zespołu są ambitne i nie dotyczą jedynie najwyższych stopni podium w prestiżowych zawodów. Progresowi sportowemu towarzyszyć będzie najnowsza technologia, odpowiednia logistyka oraz oprawa medialna, w czym swój udział ma także marka BMC. W składzie nowego zespołu znaleźli się utytułowani i dobrze znani na scenie triathlonowej zawodnicy: Tomasz Brembor, Maciej Chmura, Łukasz Kalaszczyński, Hanna Kaźmierczak, Mateusz Kaźmierczak, Paulina Klimas, Paulina Kotfica oraz Robert Wilkowiecki.

Za odpowiednie przygotowanie treningowe drużyny odpowiada zespół trenerski Gucwa Velo Trainer. Triathloniści są też objęci programem monitoringu organizmów oraz progresu sportowego. Koordynatorem sztabu medycznego jest prof. Artur Pupka.

W roku 2017 zawodnicy GVT BMC Racing Team startować będą – w zależności od rodzaju zawodów – na nowych rowerach triathlonowych BMC timemachine 01 lub wyczynowych modelach szosowych BMC teammachine SLR01. W obu przypadkach startowe modele wyposażone są w elektroniczny osprzęt Shimano Di2.

Nowa siła w polskim triathlonie 02

Lista planowanych startów obejmuje m.in. walkę na czołowych polskich zawodach, które odbędą się w Gdyni, Poznaniu, Sierakowie, Suszu oraz Warszawie. Drużyna weźmie też udział w mistrzostwach Polski. Paulina Kotfica i Łukasz Kalaszczyński wybiorą się również na mistrzostwa świata na dystansie średnim. Zespół zamierza ponadto postarać się o kwalifikacje do mistrzostw świata Ironman 70.3 oraz mistrzostw świata Ironman na Hawajach. Plan startów uzupełniają inne zawody w Polsce, a także poza granicami kraju, w tym m.in. w Hiszpanii oraz Chinach.

WYWIAD

Zbigniew Gucwa (GVT BMC)

Zawodnicy GVT BMC Triathlon Team będą w tym sezonie startować na rowerach BMC timemachine 01 oraz BMC teammachine SLR01. Perspektywy są dobre?

Przez pryzmat kolarstwa zawodowego można docenić starania inżynierów BMC. Rowery te wyróżniają się na tle innych producentów, a BMC Racing Team od kilku sezonów melduje się w czołówce rankingów UCI World Tour oraz w tabeli liczby zwycięstw.

A triathlon?

Na BMC ścigają się oczywiście również czołowi triathloniści, którzy walczą o medale mistrzostw świata Ironman 70.3 czy też na Hawajach. Myślę, że to głównie przez współpracę z zawodnikami rowery BMC są tak dopracowane. Nie chodzi tu tylko o wagę, sztywność czy aerodynamikę, ale przede wszystkim o funkcjonalność. Najnowsze rozwiązania w BMC timemachine, które pozwalają rozebrać go dosłownie w parę chwil i przygotować do lotu samolotem, to rewelacja. Te udogodnienia są przydatne szczególnie dla triathlonistów, którzy – w przeciwieństwie do zawodowych grup kolarskich – nie mają tak rozbudowanego zaplecza logistycznego i tylu ludzi do pomocy.

Rowery o konstrukcji uwzględniającej specyfikę triathlonu dają przewagę?

Tak, dużą. Przykładem jest właśnie BMC timemachine 01. Myślę, że to najlepszy czasowy rower na świecie, a na pewno najbardziej wszechstronny. Można na nim rozwijać ogromne prędkości na płaskich odcinkach oraz bardziej górskich trasach. Jest lekki i sztywny. Nie bez przyczyny w trzech ostatnich latach kolarze BMC Racing Team zdobyli trzy medale w drużynowej jeździe na czas podczas mistrzostw świata, w tym dwa złote. Rozwiązania techniczne dotyczące transportu sprzętu są wręcz genialne i bardzo ułatwiają przemieszczanie się z BMC timemachine w samolocie czy samochodzie.

Jak możesz określić obecny stan polskiego triathlonu?

Komercyjne imprezy w Polsce, te przeznaczone dla amatorów, przeżywają teraz czas prawdziwego rozkwitu. Zawody mnożą się praktycznie w każdym województwie. Liczba zawodników wzrosła w ostatnich latach o co najmniej 100 proc. W tej chwili to chyba najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportu w Polsce. To na pewno bardzo trudny sport, ale przez to też tak przyciągający.

Nowa siła w polskim triathlonie 03

WYWIAD

Paulina Kotfica (GVT BMC)

W poprzednim sezonie byłaś blisko zdobycia tytułów mistrza Polski. Jak oceniasz cały rok 2016?

W poprzednim sezonie postawiłam bardziej na dystans średni, podczas gdy wcześniej specjalizowałam się w wyścigach na dystansie olimpijskim. Udało mi się zdobyć dwa wicemistrzostwa Polski – na średnim i olimpijskim dystansie. Zajęłam też 3. miejsce w Challenge Poznań i tym samym zdobyłam kwalifikacje na mistrzostwa świata Challenge Family. Ponadto udało mi się zwyciężyć w pierwszej i tym samym historycznej edycji 5i50 Warszawa, a także w zawodach Triathlon Piaseczno oraz Triathlon Szczecin. W zawodach Pucharu Europy w Madrycie zajęłam 6. pozycję. Kilkukrotnie moje plany pokrzyżowały kontuzje i choroby, ale mimo to sezon był bardzo udany.

Jak ważnym elementem jest dla ciebie jazda rowerem?

Postawiłam na dystans średni, czyli tzw. połówkę Ironmana, gdzie trasa kolarska to aż 90 km, dlatego rower stał się dyscypliną kluczową. Szczerze mówiąc, teraz zdecydowanie bardziej doceniam też sprzęt kolarski. Kiedyś trenowałam 2-4 razy w tygodniu na rowerze, obecnie treningi kolarskie to aż 5-6 jednostek tygodniowo. Gdy doda się, że biegam 6 razy w tygodniu i pływam 5 razy w tygodniu, to powstaje duża ilość treningów.

Co jest dla ciebie istotne, jeśli chodzi o sprzęt?

Myślę, że rowery triathlonowe – obok rowerów przeznaczonych do XC – są obecnie najbardziej zaawansowane technicznie. Inżynierowie muszą dbać nie tylko o aerodynamikę, sztywność czy wagę. Dla mnie najważniejszy jest kompromis między odpowiednią pozycją aero i pozycją wygodną, czyli pozwalającą na przetrwanie. Ważna jest funkcjonalność – chodzi np. o mocowania bidonów oraz pojemniki na batony i żele. Co dla mnie osobiście bardzo ważne, najnowszy BMC timemachine posiada system szybkiego składania kierownicy.

Jakie masz plany na obecny sezon?

Na mojej liście znajdują się m.in. mistrzostwa świata Challenge Family, wojskowe mistrzostwa świata w Niemczech, a także zawody Ironman 70.3 w Chinach, na Majorce oraz mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych. Powalczę także oczywiście na mistrzostwach Polski oraz innych czołowych wyścigach nad Wisłą.

Nowa siła w polskim triathlonie 04

Najszybszy rower

Do dyspozycji triathlonistów GVT BMC będą m.in. nowe rowery aero BMC timemachine 01, które zostały zaprezentowane światu pod koniec 2016 r. To całkiem nowa odsłona znanej i sprawdzonej w wyścigowych warunkach maszyny – prawdopodobnie najszybszego roweru na świecie. To na nim właśnie kolarze BMC Racing Team zdobywali tytuły mistrzów świata w drużynowej jeździe na czas i wygrywali czasowe etapy Tour de France.

Prace nad nową wersją BMC timemachine prowadzone były od czterech lat. Celem był rower dostosowany do potrzeb sportowców walczących samotnie z czasem. W pracach uczestniczyli nie tylko inżynierowie i projektanci Impec Lab, ale także specjalizujący się w kwestiach dotyczących aerodynamiki eksperci firmy Sauber. Timemachine to nowa jakość na rynku rowerów do jazdy na czas i triathlonu – znakomite osiągi aerodynamiczne (zmodernizowana koncepcja SubA), spójna i przemyślanie ukształtowana rama, maksymalna integracja poszczególnych komponentów oraz rozbudowany system ustawień pozycji kolarza (możliwość optymalnego dopasowania do potrzeb).

W BMC timemachine 01 zastosowano m.in. nowe rozwiązania mocowania sztycy, dzięki którym w prosty sposób można zamocować sztycę z przesunięciem do przodu (optymalne dla triathlonu; dodatkowy schowek) lub do tyłu (optymalne dla jazdy na czas; zgodnie ze standardami UCI). Wydajną i komfortową jazdę umożliwia nowy i w pełni zintegrowany V-Cockpit. Nowe technologie sprawiają, że dopasowanie optymalnej pozycji nigdy nie było jeszcze tak proste.

Nowy BMC timemachine 01 to w efekcie znakomite rozwiązanie dla szybkiej i stabilnej jazdy – rower idealny do jazdy na czas i triathlonu.

Artykuł został opublikowany pierwotnie w premierowym numerze magazynu „Ride BMC in Poland”. Magazyn w wersji elektronicznej można pobrać bezpłatnie poniżej.

RideBMCinPoland

Pobierz PDF (3,9 MB)

×

BMC LABS

BMC LABS

Program rekomendacji BMC LABS łączy rowery marki BMC z najlepszymi specjalistami bikefittingu. Celem jest ułatwienie znalezienia doradcy dysponującego ekspercką wiedzą oraz doświadczeniem w wyborze i dopasowaniu roweru.

Znajdź punkt BMC LABS w Twojej okolicy:

BMC LAB Kielce

ul. Warszawska 192
25-414 Kielce

BMC LAB Szczecin

ul. Europejska 35
71-069 Szczecin

BMC LAB Mikołów

ul. Wieczorka 11
43-190 Mikołów

BMC LAB Toruń

Szosa Chełmińska 137
87-100 Toruń

BMC LAB Warszawa

ul. Płowiecka 76
04-501 Warszawa

BMC LAB Wrocław

aleja Karkonoska 36
53-015 Wrocław

BMC LAB Gdańsk

ul. Nowy Świat 4
80-299 Gdańsk

BMC LAB Lódź

ul. Wspólna 1
91-464 Łódź

BMC LAB Kraków

ul. Jana Dekerta 44
30-703 Kraków

BMC LAB Poznań

ul. Romana Maya 1
61-371 Poznań

x
Ustawienia zaawansowane
Instalowanie plików cookies itp. na Twoich urządzeniach i dostęp do tych plików.

Pliki ciasteczka (ang. Cookies) są plikami, zapisywanymi i przechowywanymi na Twoim komputerze jako naszego Usługobiorcy-Klienta, tablecie lub smartfonie, lub innym urządzeniu służącym do korzystania z Internetu podczas odwiedzania serwisu internetowego bmc-switzerland.pl. Informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach serwisów internetowych.

Podmiotem zamieszczającym na Twoim urządzeniu, jako Usługobiorcy-Klienta serwisu pliki cookies oraz mającym dostęp do nich jest Administrator, Taurus Active sp. z o.o. , NIP 6351864367, Regon 524105331 z siedzibą przy ul. Józefa Wieczorka 11, 43-190 Mikołów adres poczty elektronicznej ochronadanych@taurus.info.pl.

Pliki cookies wykorzystywane są przez nas w celu dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do Twoich upodobań, jako Usługobiorcy-Klienta, oraz jak najlepszego sposobu korzystania przez Ciebie ze stron internetowych naszych serwisów. Cookies pozwalają rozpoznać Twoje urządzenie, jako Usługobiorcy-Klienta naszych serwisów internetowych i wyświetlić Ci strony internetowe, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Jako administrator możemy również na ich podstawie tworzyć statystyki, które pomagają nam zrozumieć, w jaki sposób Usługobiorcy-Klienci serwisu korzystają ze stron internetowych tych serwisów. Pozwala to nam na ulepszanie ich struktury i zawartości. Pliki te pozwalają również na dostarczanie naszym Usługobiorcom-Klientom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

Administrator wykorzystuje poprzez serwis internetowy następujące pliki cookies:

a) sesyjne – są danymi niezbędnymi do utrzymania sesji w ramach bieżących działań Usługobiorcy-Klienta serwisu. Informacje te przechowywane są wyłącznie w pamięci operacyjnej urządzenia końcowego Usługobiorcy-Klienta i pozostają w niej do momentu zakończenia sesji – zamknięcia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki internetowej.
b) stałe - są informacjami, które przechowywane są pomiędzy poszczególnymi odwiedzinami danego serwisu internetowego przez Usługobiorcę-Klienta. Pliki te mogą zostać gromadzone w celu poznania sposobu korzystania z serwisu przez Usługobiorcę, typach jego preferencji, liczbie odwiedzin i czasie wizyty. Informacje te nie rejestrują konkretnych danych osobowych Usługobiorcy-Klienta, lecz służą do analizy statystyk korzystania z serwisu.

Administrator korzysta w szczególności z następujących plików cookies:

Ze szczegółami polityki prywatności można zapoznać się na stronie Facebook https://www.facebook.com/privacy/explanation.

Jako Usługobiorca-Klient naszych serwisów możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej (np. Safari, Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera), bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu na Twoim urządzeniu Usługobiorcy-Klienta serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Twoim urządzeniu końcowym jako Usługobiorcy-Kliencie, a tym samym my, jako Administrator przechowywać będziemy informacje w Twoim urządzeniu końcowym i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia w korzystaniu z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, jako Administratora, w szczególności wymagających np. logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w naszym serwisie internetowym poza tymi, co do których byłby wymagany dostęp logowania.

Dane osobowe zbierane przez nas, jako Administratora za pomocą serwisu bmc-switzerland.pl podlegają ochronie za pomocą procedur bezpieczeństwa, a także narzędzi i środków technicznych oraz organizacyjnych.

 

KLAUZULA ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH ZBIERANYCH W SPOSÓB ZAUTOAMTYZOWANY W ZAKRESIE ICH PROFILOWANIA
Wyłączone
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących zautomatyzowaną analizę mojej aktywności na serwisie internetowym bmc-switzerland.pl, w celu ustalenia moich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania wg. moich preferencji reklam i ofert handlowych przez Taurus Active sp. z o.o. , NIP 6351864367, Regon 524105331 z siedzibą przy ul. Józefa Wieczorka 11, 43-190 Mikołów w tym za pośrednictwem serwisu internetowego www.bmc-switzerland.pl, zgodnie z art. 6 ust 1 pkt a w związku z art. 22 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE, L z 2016, nr 119, poz. 1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204z zm.) a także ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018, poz. 1000). Zostałem poinformowany/poinformowana, że w każdej chwili mogę zwrócić się: o uzyskanie wglądu do moich danych osobowych, o ich poprawienie, uaktualnienie, sprostowanie, ograniczenia przetwarzania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, przeniesienia, czyli wskazania podmiotu, któremu chcę przesłać moje dane osobowe. Zostałem/zostałam poinformowana, o moim prawie do nieodpłatnego wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych. Mogę to uczynić na adres poczty elektronicznej: ochronadanych@taurus.info.pl. Organem nadzorującym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018, poz. 1000). Pragniemy Cię w szczególny sposób chronić, więc zadbajmy wspólnie o Twoje bezpieczeństwo w sieci wraz z Twoimi Rodzicami i Opiekunami prawnymi. Oświadczam, iż ukończyłem / ukończyłam w chwili wyrażenia niniejszej zgody 16 lat. Pamiętaj ! Jeżeli nie ukończyłeś / nie ukończyłaś 16 lat nie możemy przetwarzać Twoich danych osobowych zgodnie z prawem (art. 8 rozporządzenia RODO) w celach marketingowych – np. w celu otrzymywania od nas na Twoją pocztę e-mail informacji o naszych konkursach, akcjach promocyjnych, jeżeli wcześniej nie wyrazi nam na to zgody lub nie potwierdzi Twojej zgody osoba sprawująca nad Tobą władzę rodzicielską, czyli Twoja Mama lub Tato, albo Twój opiekun prawny, np. Babcia, Wychowawca. Jeżeli Twoi Rodzice lub opiekunowie prawni nie potwierdzą nam na nasz adres e-mail: ochronadanych@taurus.info.pl, że wyrażają taką zgodę, niestety nie będziemy mogli przesyłać Ci naszych informacji, do czasu pozyskania stosownych zgód.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku Wykorzystujemy pliki cookie do poprawnego świadczenia usług oraz gromadzenia anonimowych statystyk, profilowania.
Przekazujemy te dane do naszych partnerów biznesowych. Przechodząc do serwisu zgadzasz się na ich zapisanie w przeglądarce.
Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka były zapisywane na twoim urządzeniu przejdź do ustawień zaawansowanych i ustaw swoje preferencje.
Ustawienia zaawansowane Przejdź do serwisu