
Kolarstwo przełajowe – Lars Forster nowym mistrzem Szwajcarii
Nowy kolarz BMC MTB Racing Team, Lars Forster, zwyciężył w tegorocznych mistrzostwach Szwajcarii w kolarstwie przełajowym. Zawody odbyły się w ostatnią niedzielę (10 stycznia br.) w Dagmersellen.
Warunki, z jakimi musieli zmierzyć się startujący kolarze, były bardzo trudne. Sytuację pogorszyły szczególnie silne opady deszczu, przez które ilość błota okazała się znacznie większa niż zazwyczaj.
W wyścigu wystartowało trzech szwajcarskich kolarzy BMC MTB Racing Team – Lars Forster, Lukas Flückiger oraz Reto Indergand. Mistrzowskiego tytułu bronił Julien Taramarcaz, który kiedyś był zawodnikiem drużyny BMC.
Już na początku wyścigu utworzyła się grupa ośmiu kolarzy, w tym trzech startujących na rowerach BMC crossmachine CX01, którzy odjechali reszcie zawodników. W połowie dystansu atak podjął Taramarcaz i jedynie Forster był w stanie utrzymać narzucone tempo.
„Mój plan był taki, żeby trzymać się Juliena jak najbliżej, najlepiej do samego końca. Wszystko poszło bardzo dobrze, udało mi się odpowiedzieć na wszystkie ataki Juliena, a na zjazdach byłem od niego nieco silniejszy. Na ostatnim okrążeniu i długim zjeździe zauważyłem, że miałem niewielką przewagę, więc zdecydowałem się na sprint do samej mety” – powiedział po wyścigu Lars Forster.
Na razie nie wiadomo, czy nowy mistrz Szwajcarii weźmie udział w przełajowych mistrzostwach świata, które pod koniec stycznia odbędą się w belgijskim Heusden-Zolder.
fot. Elisa Haumesser